Wiza do Iranu

Wiza do Iranu

WIZA i koszty jej uzyskania: żeby wyjechać do Iranu trzeba wyrobić wizę. Aby przystąpić do wyrobienia wizy trzeba mieć nadany numer pozwolenia na wydanie wizy, nadany przez jedną z agencji turystycznych z Iranu. My wybrałyśmy agencję Key2persia, która gorąco polecam- link poniżej. https://en.key2persia.com/home

Niezależnie od tego jaką agencję wybierzecie zachęcam do bycia w stałym kontakcie z pracownikami agencji. Udzielą Wam wszelkich informacji na bieżąco.

WIZA KROK PO KROKU

1.Na stronie agencji trzeba wypełnić cały wniosek o nadanie numeru:

http://en.key2persia.com/visa/form/departments/visa_department/Iran%20Tour%20Services%3EVisa

2.Po wypełnieniu wniosku należy dosłać zdjęcia swojej facjaty oraz pierwszej strony paszportu. Agencja po otrzymaniu wypełnionego wniosku i dokumentów wysyła dane konta do przelewu. Broń Boże w tytule przelewu nie można pisać- Iran Visa, Visa gdyż płatność nie przejdzie. Dlatego polecam być w ciągłym kontakcie z ludźmi z agencji- wszystko Wam wytłumaczą.

3.Przelew może być wykonany z konta walutowego albo przez konto PayPal

4.Czas oczekiwania na nadanie numeru/pozwolenia , od daty otrzymania przez agencję płatności wynosi ok. 10 dni roboczych (dni robocze w Iranie od soboty do środy, czyli weekend w Iranie obejmuje czwartek i piątek.) Warto pamiętać, że jeśli wyślecie dokumenty do Iranu w środę wieczorem, to ktoś je przeczyta dopiero w sobotę, kiedy w Polsce jest weekend i niewiele można zdziałać. Dlatego bezpiecznie jest założyć, że na numer pozwolenia będziecie czekać-2,5 do 3 tygodni.

5.W 2017 r koszt nadania numeru kosztował 35 dolarów na osobę.

6.Warto pamiętać- numer pozwolenia na wydanie wizy/ numer referancyjny jest ważny 1 miesiąc. W tym czasie należy zgromadzić pozostałe dokumenty potrzebne do wizy i złożyć wniosek do ambasady. Numer pozwolenia powinien być automatycznie przesłany do ambasady Iranu w Warszawie.

7 .Wiza turystyczna do Iranu jest wydawana na 30 dni i jest ważna przez 3 miesiące.

8.Wnioski o wizę można składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 -15:00, w ambasadzie Iranu w Warszawie przy ul. Królowej Aldony 22

9.Koszt opłaty wizowej wynosi 50 euro

10.Wraz z wypełnionym wnioskiem należy dostarczyć:

-oryginał paszportu

-wypełniony wniosek o nadanie wizy

-potwierdzenie płatności za wydanie wizy

-potwierdzenie wykupienia ubezpieczenia turystycznego obejmującego transport medyczny oraz transport zwłok– koniecznie uwzględnijcie to przy zakupie ubezpieczenia

11.Czas oczekiwania na wizę to około 2 tygodnie. Jeśli istnieje ryzyko, że wiza zostanie wydana zbyt późno można złożyć w ambasadzie wniosek o przyspieszenie wydania wizy z odpowiednim uzasadnieniem. (lepiej nie przyznawać się, że Wam się nie chciało wcześniejJ

12.Łącznie koszty uzyskania wizy( bez kosztów ubezpieczenia) wynoszą około 320-350 zł na osobę ( w zależności od kursu euro i dolara)

13.Voila – mamy wizę  🙂

Nam, po nadaniu numeru pozwolenia przez agencję z Iranu, udało się wyrobić wizę bardzo szybko w 1,5 tygodnia. Dokumenty swoje i koleżanki, do wniosku wizowego składałam osobiście. Pamiętajcie, że paszport i wypełnione wnioski Wasi koledzy/koleżanki mogą przekazać komuś w Warszawie kurierem. Nie ma żadnego problemu aby jedna osoba,  złożyła wszystkie oryginały dokumentów. Na wszelki wypadek warto jednak mieć upoważnienie, w którym kolega, koleżanka powierza Wam złożenie w jej/jego imieniu wniosku o nadanie wizy do Iranu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *