Carnaval Sztukmistrzów Lublin 2018

Carnaval Sztukmistrzów Lublin 2018

Od kilku lat w czasie wakacji odbywa się na ulicach Lublina niezwykły spektakl w ramach Carnaval Sztukmistrzów. W różnych częściach miasta dzieją się rzeczy niezwykłe i piękne. W tym roku Lublin odwiedziły tłumy turystów gdyż festiwal zyskuje na popularności. Tegoroczna edycja trwała 4 dni od czwartku do niedzieli 26-29.07.2018 r. Nam udało się dotrzeć na weekendowy repertuar.

Lublin podczas karnawału zachwyca i tętni życiem. Miejsca w restauracji nie uświadczysz, wszystko zajęte. W związku z tegoroczną falą afrykańskich upałów kolejki do lodziarni kilometrowe, szczególnie tych uznanych za najlepsze hiw mieście.

URBAN HIGHLINE FESTIVAL

Artyści zajmują każdą strefę przestrzeni urbanistycznej miasta, są również wysoko nad ziemią na rozwieszonych pomiędzy różnymi budynkami pajęczynach lin. Slacklinerzy balansują, przechadzają się, łapią równowagę i wykonują triki na oczach zgromadzonych tłumów.

SISUS SIRCUS „Mosh Split”

Pierwszy pokaz, który Nas zaciekawił to występ energicznych dziewczyn z Finlandii. Najbardziej spektakularny, subiektywnym okiem był niezwykły popis zdolności akrobatycznych Pani, która występowała na trapezie waszyngtońskim i prezentowała publice stójki na głowie, na rękach. Każda z dziewczyn dawała pokaz swoich umiejętności: żonglerka stopami, akrobacje artystyczne w stójce i w powietrzu na trapezie, w parach i pojedynczo. Wszystko z humorem i kobiecym wdziękiem, którego nie brakowało żadnej z Pań.

Najbardziej kontrowersyjna część występu dotyczyła akrobacji z użyciem rozciągliwej i …… niekończącej się gumy do żucia przez którą Panie skakały, kręciły piruety i podawały sobie z ust do ust przy głośnym pomruku obrzydzenia obserwującego tłumu.

Sisus Sistars

SILK SISTERS ” INTERSTELLAR”

Kolejny piękny pokaz akrobatyczny w wykonaniu Polek sióstr Ani i Emili Granat. To prawdziwa przyjemność zobaczyć premierowy pokaz podczas Carnaval 2018 . Dziewczyny zaprezentowały szeroki wachlarz swoich umiejętności podczas występu z użyciem szarf, obręczy artystycznej. Siostry występowały pojedynczo i w duecie.

KOLEKTYW LŁ

Sobotni repertuar rozpoczęłyśmy od przedstawienia „Spektrum” grupy składającej się z 4 występujących na scenie chłopaków zwanej Kolektyw LŁ. Tego nie można było przegapić. Inteligentne poczucie humoru, świetny kontakt z publiką i panowie, którzy wprawiają w zachwyt swoją zręcznością. Ja nie ukrywam, że na mnie największe wrażenie zrobił popis umiejętności Daniela Chlibiuka na kole cyra, najbardziej spektakularny, piękny. Jak on śmigał na tym kole, opadał i wznosił się, kręcił piruety, stawał na rękach i stawiał na rękach a nawet na jednej dłoni to koło. Wszystko fajnie z pomysłem. I to co jest bardzo ważne, chłopaki mają bardzo dobrą oprawę muzyczną. Tempo utworu jest idealnie dobrane do dynamiki spektaklu. Zresztą zobaczcie i oceńcie sami.

Oczywiście wszyscy panowie bezwzględnie fantastyczni, pracowici i zdolni. A to, że 10 razy z rzędu spadła piłeczka przy żonglerce dla mnie nie ma żadnego znaczenia 🙂

Po tym występie iluzjonistycznym zostałam fanką Jakuba Szweda, ma niesamowitą plastykę twarzy i świetnie gra na scenie. Bo przedstawienie było zagrane dobrze aktorsko.

MARCIN EX STYCZYŃSKI

I w końcu mistrz plucia ogniem. Jakkolwiek by to nie brzmiało, ośmielę się znów użyć tego słowa, wygląda spektakularnie. Trudny kawał chleba, lata ciężkiej pracy i pewnie duża ilość poparzeń. I znowu będę trochę w opozycji do większości entuzjastów niewątpliwego talentu Marcina, mi się najbardziej podobał pokaz żonglerki ogniem. Mistrzostwo, mistrzostwo.

P.S Ten straszny fałsz w tle to nie ja- to koleżanka, która była ze mną 🙂

Carnaval Sztukmistrzów to niewątpliwie ciekawa propozycja na spędzenie czasu w fajny sposób, szczególnie z rodziną. Przyznam jednak, że ja odczuwam pewien niedosyt. Zabrakło mi wykonawcy, występu, który były silną puentą całego festiwalu. Sprawdzę za rok, może będzie jeszcze więcej atrakcji.

PRZYDATNE INFORMACJE:

1.Carnaval Sztukmistrzów- cykliczne wydarzenie organizowane pod koniec lipca w Lublinie. Impreza darmowa, tylko kilka spektakli płatnych.

2. Kolektyw LŁ „Spectrum”- występ płatny 20 zł ale naprawdę warto

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *