Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ogień i Woda w Ełku

Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ogień i Woda w Ełku

Od 14 lat na Plaży Miejskiej w Ełku odbywa się niezwykły spektakl ognia i wody. Festiwal Sztuk Pirotechnicznych w Ełku jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Co roku kilka najlepszych zespołów pirotechnicznych z Polski i zza granicy bierze udział w konkursie o Grand Prix Festiwalu. W tym roku festiwal odbywał się w dniach 6-7 lipiec 2018 r.

Pomiędzy show z fajerwerkami organizatorzy zapewniają niesamowicie widowiskowe pokazy tańca i żonglerki z ogniem. W 2018 r. w spektaklu teatru ognia udział wzięli zespół Nam Tara oraz Los Fuegos. Jak co roku jestem pod ogromnym wrażeniem kunsztu tanecznego i niezwykłej zręczności wszystkich artystów. Poniżej kilka zdjęć z występu Los Fuegos.

Występy zespołów artystycznych i pirotechnicznych są uświetnione koncertami. Festiwal jest przepiękny,wstęp darmowy. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Widziałam zaledwie dwie edycje wydarzenia. Dla mnie najciekawsze są występy artystów, tancerzy i żonglerów.

Jedno mnie tylko smuci- warmińsko mazurska niezwykle powściągliwa w okazywaniu entuzjazmu publiczność lokalna. W tym braku entuzjazmu i oklasków dla artystów publiczność jest niezwykle wytrwała i konsekwentna. Festiwal z roku na rok zyskuje na popularności i do Ełku w tym czasie przyjeżdżają turyści z całej Polski, zwłaszcza, że jak wspominałam impreza jest bezpłatna. Artyści , którzy miesiącami a nawet latami ćwiczą swoje triki, niestety dostają skąpe oklaski jako dowód uznania. Także moi drodzy apeluję- doceniajmy artyzm i sztukę i ludzi, którzy żyją z pasją i miłością do swojej pracy.

Tegoroczna edycja będzie dla mnie niezapomnianą z jeszcze jednego względu. Po Festiwalu Sztuk Pirotechnicznych w Ełku udałam się do Warszawy na koncert żywej legendy rocka czyli niewiarygodnych Rolling Stones.

PRZYDATNE INFORMACJE:

1.Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ogień i Woda- odbywa się co roku w Ełku w lipcu. Impreza jest bezpłatna. W 2019 r będzie 15 lecie imprezy więc organizator deklaruje szczególnie imponujący repertuar.

2 thoughts on “Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ogień i Woda w Ełku

  1. Przecudny filmik.Ja też jestem pod ogromnym wrażeniem występów artystów i pokazów sztuk pirotechnicznych.Świetne wpisy i bardzo przydatne informacje.Gratuluję .

  2. Piękne zdjęcia.Od kilku lat jestem mieszkanką Ełku i moje spostrzeżenia są podobne.Mieszkańcy są bardzo oszczędni w okazywaniu emocji, braw jak na lekarstwo a szkoda, bo artyści pracują na to latami żeby w kilka minut pokazać swoje umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *